5 finanšu lietotnes, kas Tev palīdzēs pārvaldīt savu budžetu

07 July 2023

Budžeta plānošana un pamatprincipi

Budžeta plānošana ir ļoti svarīga un tā ļauj efektīvi pārvaldīt savas finanses. Ievērojot budžeta veidošanas pamatprincipus, iespējams iegūt kontroli pār saviem ienākumiem un izdevumiem, pieņemt pārdomātus finanšu lēmumus un sasniegt finanšu mērķus. Šeit ir daži būtiski budžeta veidošanas pamatprincipi:

  • Ienākumu un izdevumu uzskaite: pirmais solis budžeta plānošanā ir uzskaitīt ienākumus un izdevumus. Tas sniegs skaidru priekšstatu par to, no kurienes nāk nauda un kur tā nonāk un tiek izlietota.
  • Finanšu mērķu noteikšana: finanšu mērķu noteikšana ir ļoti svarīga efektīvai budžeta veidošanā. Nosakiet īstermiņa mērķus (piemēram, parādu dzēšana) un ilgtermiņa mērķus (piemēram, mājokļa iegāde vai uzkrājumi pensijai). Mērķi palīdzēs pieņemt lēmumus par budžetu un palīdzēs noteikt prioritātes.
  • Reālistiska budžeta izveide: Budžetam jābūt balstītam uz personas ienākumiem, izdevumiem un finanšu mērķiem. Pārliecinies, vai Tavs budžets ir reāls un sasniedzams. Nosakiet, kur tiks izlietoti līdzekļi, ņemot vērā dažādas kategorijas, tostarp pamatvajadzības, ietaupījumus un papildu izdevumus.
  • Uzraudzība un pielāgošana: regulāri pārraugi savu budžetu un seko līdzi finansēm. Pārskati savus izdevumus un nosaki jomas, kurās iespējams samazināt vai ietaupīt. Esi elastīgs un gatavs pielāgot savu budžetu, mainoties apstākļiem, ienākumiem un izdevumiem.
  • Uzkrājumi: Budžetā jāiekļauj noteikta summa uzkrājumiem. Atliec līdzekļus neparedzētiem izdevumiem, lai izvairītos no finansiālām neveiksmēm un iekrājiet dažādiem mērķiem, piemēram, auto remontam un ceļojumiem.
  • Parādu pārvaldība: iekļauj parāda atmaksu savā budžeta plānā. Pirmos atmaksā parādus ar augstu procentu likmi un novirzi daļu no saviem ienākumiem parāda ātrākai samazināšanai.
  • Regulāra budžeta atjaunināšana: periodiski pārskati savu budžetu, lai novērtētu progresu un veiktu nepieciešamās korekcijas. Pārdomā savus finansiālos ieradumus un nosaki jomas, kurās nepieciešami uzlabojumi. 
  • Dažādus palīglīdzekļu izmantošana: budžeta pārvaldīšanas aplikācijas ir lielisks rīks, kas ļauj sekot līdzi tēriņiem un aktuālajam budžetam.

Efektīvas budžeta plānošanas un pārvaldības aplikācijas


Efektīva finanšu pārvaldība ir ļoti svarīga, lai sasniegtu savus finanšu mērķus un saglabātu finanšu stabilitāti. Pateicoties tehnoloģiju attīstībai ir pieejamas daudzas finanšu lietotnes, kas var palīdzēt izsekot budžetam. Šīs lietotnes piedāvā tādas funkcijas kā izdevumu uzskaite, budžeta izveide un mērķu noteikšana. 

Esam apkopojuši piecas populāras finanšu lietotnes, kas var palīdzēt Tev sekot līdzi budžetam:

Mint: Mint ir visaptveroša finanšu lietotne, kas ļauj vienuviet savienot un sinhronizēt bankas kontus, kredītkartes un rēķinus. Tā automātiski klasificē darījumus, izseko tēriņiem un izveido personalizētus budžetus, pamatojoties uz personas finanšu paradumiem. Mint arī nosūta brīdinājumus par gaidāmajiem rēķiniem un nodrošina kredītreitingu uzraudzību. Ar savu lietotājam draudzīgo saskarni un intuitīvajām funkcijām Mint ir lieliska izvēle budžeta izsekošanai un plānošanai.

You need a budget (YNAB): YNAB ir budžeta lietojumprogramma, kas izstrādāta, lai palīdzētu kontrolēt personas naudu. Aplikācija mudina iedalīt ienākumus noteiktās budžeta kategorijās, noteikt uzkrājumu prioritāti un ātrāk atmaksāt parādus. YNAB izmanto "nulles budžeta plānošanas" pieeju, kur katram dolāram ir mērķis. Aplikācija piedāvā arī izglītojošus resursus un seminārus, lai uzlabotu finanšu pratības un naudas pārvaldības prasmes.

Goodbudget: Goodbudget izmanto aplokšņu budžeta veidošanas metodi, kurā persona piešķir līdzekļus dažādām virtuālajām aploksnēm, kas ir noteiktās izdevumu kategorijās. Šī lietotne atdarina tradicionālo aplokšņu sistēmu, kurā persona fiziski sadala skaidru naudu aploksnēs. Goodbudget ļauj izsekot izdevumiem, iestatīt uzkrājumu mērķus un sinhronizēt budžetu ar vairākām ierīcēm, lai nodrošinātu ērtu piekļuvi. Aplikācija ir īpaši noderīga personām vai ģimenēm, kas dod priekšroku vienkāršai un vizuālai budžeta veidošanas pieejai.

Sweatcoin: Sweatcoin izmanto unikālu pieeju budžeta izsekošanai, atalgojot lietotājus par viņu fiziskajām aktivitātēm. Ta pārvērš personas soļus virtuālajā valūtā ar nosaukumu Sweatcoin, ko var izmantot dažādu produktu vai pakalpojumu iegādei. Šī lietotne motivē cilvēkus dažādām aktivitātēm, vienlaikus izsekojot fizisko sagatavotību un nodrošinot finansiālus stimulus. Lai gan tā nav tradicionāla budžeta veidošanas lietotne, Sweatcoin var lieliski papildināt finanšu mērķus.

Personal Capital: Personal Capital ir visaptveroša finanšu pārvaldības lietotne, kas piedāvā budžeta veidošanas rīkus, ieguldījumu izsekošanu, pensijas plānošanu un uzkrājumu pārvaldības pakalpojumus. Aplikācija sniedz holistisku priekšstatu par personas finansiālo situāciju, apkopojot kontus un līdzekļus vienuviet. Personal Capital budžeta veidošanas rīks ļauj izsekot tēriņiem, pārraudzīt uzkrājumus un analizēt savus ieguldījumus. Tā piedāvā arī personalizētus ieguldījumu konsultācijas.

Izvēloties finanšu lietotni budžeta izveidei un izsekošanai, ņemiet vērā individuālās vēlmes un finanšu mērķus. Katrai lietotnei ir savas unikālas funkcijas, lietotāja interfeiss un cena. Dažas lietotnes var piedāvāt uzlabotas funkcijas, savukārt citas koncentrējās uz vienkāršību un budžeta uzraudzību. Pirms lēmuma pieņemšanas ir svarīgi izpētīt dažādas lietotnes, izlasīt atsauksmes un apsvērt drošības un konfidencialitātes pasākumus.


Manas Tiesas


Viss, kas jums jāzina personīgo finanšu juridiskajā kontekstā.